سامانه ردیابی و کنترل ناوگان حمل و نقل

 

یک نیاز اساسی برای صاحبان خودرو 

یکی از دغدغه های مهم صاحبان خودرو وضعیت کارکرد خودروهایشان می باشد. برای شرکت های حمل و نقل و اشخاصی که در ناوگان حمل و نقل مشغول به فعالیت می باشند، سلامت خودروهایشان همواره از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده است زیرا که مهمترین سرمایه ی آنها همین خودرو ها است.

 از طرفی داشتن اطلاعات کافی از سرعت و محدوده ی حرکت خودرو خیال آن ها را از بابت سلامت خودرو راحت می کند. شیپین با ارائه ی سامانه ردیابی خودرو امکان ردیابی همه ی خودروهای ناوگان حمل و نقل را به صورت لحظه ای فراهم کرده است.

سامانه ردیابی خودرو چیست و چگونه کار می کند

سامانه ردیابی خودرو امکان ردیابی خودرو با استفاده از GPS را برای صاحبان خودرو و شرکت های حمل و نقل و کارخانه ها و اشخاصی که خودروهای خود را در اختیار رانندگان قرار می دهند و نیاز به بررسی لحظه ای وضعیت خودروی خود دارند را فراهم کرده است.

این سامانه اطلاعات حرکتی خودرو از جمله سرعت و زمان حرکت و میزان خاموش یا روشن بودن خودرو و همچنین تعداد ترمز های سخت گرفته شده و محدوده حرکتی خودرو را از طریق سیستمی یکپارچه به صاحبان خودرو نمایش می دهد و از این طریق رانندگان می توانند از عملکرد خودروی خود و میزان استهلاک آن و همچنین صدمات احتمالی خودرو با خبر شوند و نیز از وضعیت رانندگان خودروها نیز اطلاعات کاملی به دست آورند تا در صورت تخطی از قوانین و مقررات و یا عدم رعایت اصول ایمنی در رانندگی با رانندگان خاطی برخورد کنند و موجبات سلامت ناوگان حمل و نقل خود را فراهم آورند.

سامانه ردیابی خودرو را چگونه می توان تهیه و استفاده کرد

در روش اول سامانه ردیابی خودرو از طریق نصب سخت افزار GPS بر روی خودرو، اطلاعات الکترونیکی خودرو مثل سرعت و دور موتور، لوکیشن دقیق و همه ی اطلاعات CANBUS خودرو را به یک دیتابیس انتقال می دهد و همه ی اطلاعات لازم را از این طریق در اختیار شما قرار می دهد.

اینکه خودرو چقدر و کجا توقف داشته است و میزان حرکت ممتد و سرعت و محدوده حرکتی خودرو و نیز میزان مسافت طی شده در روز و ماه و سال چقدر بوده است و یا اینکه خودروی شما چقدر روشن بوده است و چقدر توقف کرده است و میانگین سرعت و تعداد ترمزهای ناگهانی آن چه اندازه بوده است و بسیاری اطلاعات دیگر از طریق این سامانه به شما مخابره می شود.

روش دوم بدون نصب GPS بر روی خودرو می باشد و تنها با نصب یک برنامه موبایل بر روی گوشی رانندگان این اطلاعات در اختیار شما قرار می گیرد، ولی دیگر خبری از اطلاعات الکترونیکی خودرو که مربوط به CANBUS می شود نیست اما سرعت و موقعیت مکانی و سایر اطلاعات همچنان برای شما و از طریق اینترنت ارسال می شود.

این سیستم به صورت یکپارچه در سیستم لجستیک هوشمند راه اندازی شده است و با یک سیستم هوشمند که حمل و نقل را به صورت گسترده تحت نظارت و کنترل دارد در تعامل است.

شما به این سامانه نیاز مبرم دارید اگر . . .

همه ی شرکت های حمل و نقل و شرکت‌های پخش که برای انتقال بار و محصولات خود، خودروهای خود را در اختیار رانندگان قرار می دهند و همه اشخاصی که دارای ناوگان خودرو هستند به این سامانه نیاز دارند و این سامانه در اختیار آن ها قرار می گیرد.